Słowo szukane:     Wyjazd od:     Powrót:
Touroperator: Transport: Państwo: Region:
Miasto: Wyjazd z: Wyżywienie: Rodzaj oferty:
Niedostępny
Długość od:            Długość do: Cena od:              Cena do: Sortuj według:
     
    
    

   ul. Kościelna 16
   Godziny otwarcia:

   pon.:- pt.: 11.00 - 16.00
   so
   bota.:    online: mail, tel.

   kontakt: 737 45 29 45

   proponujemy indywidualny termin do rezerwacji oferty   tel. 737 45 29 45

   Biuro Internetowe - dojazd do klienta

   strona www:
   www.malgosiatravel.pl

    
    
   PRZEWODNIK


    
    

   Sozopol to jedno z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, położone ok. 30 km na południe od Burgas. To tutaj - poza wypoczynkiem na plaży - turyści mogą poczuć klimat starożytnych Traków, Greków, Rzymian i Bizantyjczyków. Charakterystyczną cechą miasteczka są typowe bułgarskie domy: kamienne fundamenty połączone z drewnianymi piętrami, malownicze gospody usytuowane na skale, co powoduje, że niejeden romantyk zakochuje się w tym miejscu. Sozopol podzielony jest na dwie części: STARĄ - oddzieloną kościółkami, z zapierającą dech
   w piersiach przyrodą i zbytkowymi budynkami oraz NOWĄ - bardziej żywotną, z klubami
   i dyskotekami. Dodatkowy klimat miasteczka tworzą fikusy i cyprysy z rozciągniętymi sieciami rybackimi. Warto w tym miejscu wspomnieć, że od 1970 r. Sozopol uznany jest przez UNESCO za teren chroniony.

   Podczas spacerów po Sozopolu, naszą uwagę powinny przyciągnąć takie obiekty, jak:

   • Muzeum Archeologiczne, w którym znaleźć można najpiękniejszy zbiór greckich, kamiennych wazonów.

   • Kaplica Św. Niedzieli.

   • Cerkiew Św. Bogurodzicy, wybudowana w XV wieku na ruinach wczesnochrześcijańskiego kościoła; częściowo znajduje się w ziemi - zgodnie z tureckim nakazem; drewniane ikonostasy są dziełem rzeźbiarzy macedońskich.

   • Kaplica Św. Zosima - patrona żeglarzy; wzniesiona w XIII wieku na ruinach starożytnej chrześcijańskiej świątyni.

   Będąc w Sozopolu warto też wybrać się na wycieczkę na Wyspy Św. Iwana i Św. Piotra. Wyspa
   Św. Iwana jest największą wyspą na bułgarskim wybrzeżu - liczy 660 hektarów. Na wyspy można dostać się stateczkami wypływającymi z portu Sozopol. Na wyspach poza możliwością podziwiania wspaniałej przyrody, można obejrzeć ruiny XIII wiecznego klasztoru i cerkwi, latarnię morską
   z 1884 roku, pozostałości pieców starożytnych do wyrobu żelaza. W sierpniu 2010 rok, na Wyspie św. Iwana, w ruinach prawosławnego klasztoru, znaleziono alabastrowy relikwiarz zawierający szczątki św. Jana Chrzciciela.

   W Sozopolu bez zarzutu działa komunikacja miejska. Dworzec autobusowy (ul. Chan Krum) oferuje połączenia m. in. do Burgas (co 30 minut), do Achtopoł, Szumen, Starej Zagory, Sofii i Płowdiw. Można również skorzystać z usług taksówkarzy (wielu z nich dobrze mówi w języku polskim). 

    

   TABANOV BEACH***

   Hotel położony w nowej części miasta, bezpośrednio przy linii brzegowej, zaledwie 60 m od piaszczystej plaży Hermanite. W okolicy jest wiele sklepów, restauracji, pubów. Hotel posiada 40 pokoi dwuosobowych z możliwością dostawki. W obiekcie znajduje się restauracja i mini bar. Każdy pokój wyposażony jest w indywidualną klimatyzację, TV SAT, czajnik bezprzewodowy, lodówkę. Hotel oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. 

   Sprawdź oferty do Hotelu TABANOV BEACH *** + BB

   Autokar - 14 noclegów

   Samolot - 14 noclegów

   Samolot - 10/11 noclegów

    

   HOTEL RODZINNY ASTRA**

   Budynek czteropiętrowy, posiada pokoje 2-, 3- i 4- osobowe z balkonami. Pokoje są duże, przestronne z ładnym widokiem na morze. W każdym pokoju są nowe, wykafelkowane łazienki
   z brodzikami. W standardowym wyposażeniu pokoju jest także mała lodówka, czajnik bezprzewodowy, TV oraz indywidualna klimatyzacja (płatna dodatkowo wg miejscowego cennika). W budynku na ostatnim piętrze, znajduje się klimatyzowana restauracja z domową, smaczną kuchnią, w której dla wszystkich klientów BP -Małgosia Travel” i BP -Posejdon Travel” obowiązuje 10% zniżki od płaconych rachunków. Goście mogą korzystać z BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU GRATIS.

   Sprawdź oferty do Hotelu Rodzinnego ASTRA **

   Autokar - 14 noclegów

   Samolot - 14 noclegów

   Samolot - 10/11 noclegów

    

   PENSJONAT KOMNIA HOUSE **

   Pensjonat, z którym biuro współpracuje od samego początku. Położony w odległości ok. 100 m od centrum Sozopola i 150 m od morza. Posiada pokoje z łazienkami 2, 3 - osobowe z osobnymi balkonami lub tarasem (wspólny na dwa pokoje). Na wyposażeniu pokoi: lodówka, czajnik, indywidualna klimatyzacja oraz TV SAT. Klimatyzacja dodatkowo płatna 2,5 euro, za dzień pobytu, za pokój. W obiekcie ogólnodostępne żelazko i deska do prasowania. W budynku mała kawiarenka gdzie można wypić kawę lub napoje zimne, ewentualnie zamówić śniadanie. Dodatkowo na zewnątrz obiektu, miejsce do cichego, wieczornego biesiadowania na wolnym powietrzu. 

   Sprawdź oferty doPensjonatu KOMNIA HOUSE **

   Autokar - 14 noclegów

   Samolot - 14 noclegów

   Samolot - 10/11 noclegów

    

   VILLA MARGARITA**

   To zupełnie nowy obiekt, oddany do Państwa użytku na LATO 2011. Posiada pokoje 2, 3 oraz 4 os. Zlokalizowany jest w nowej części Sozopola, na delikatnym wzgórzu, w spokojnej dzielnic, ok. 300 m od centrum miasta i 350 m od plaży miejskiej. Na wyposażeniu pokoi znajduje się łazienka, lodówka, indywidualna klimatyzacja /użytkowanie klimatyzacji - w cenie imprezy/ oraz balkon i bezpłatny dostęp do wi-fi. Obiekt polecamy rodzinom z dziećmi ze względu na spokojne usytuowanie - z dala od głównych ulic miasta, ale również osobom chcącym zaznać nocnego życia, ze względu na pobliskie centrum.

   Sprawdź oferty do Villi MARGARITA ***

   Autokar - 14 noclegów

   Autokar - 9 noclegów

   Samolot - 14 noclegów

   Samolot - 10/11 noclegów

    

   SERDECZNIE POLECAMY OFERTY DO SOZOPOLA !!!

   Małgosia Travel   41-200 Sosnowiec, ul. Kościelna 16
   tel / fax:  +48 32 266 78 00  /  tel. alarmowy  +48 737 45 29 45
   e-mail :mm@malgosiatravel.pl     www.malgosiatravel.pl  

   Serdecznie zapraszamy> Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...   Copyright © 2011 Małgosia Travel   /   
   Design by Organic Studio | Powered by SART